BOHEMIA INSTITUT Vánoční trhy v Norimberku
For foreign studies abroad

Zaměstnanecké benefity - Unišek, Sodexho PASS, BENEFIT PLUS
Sledujte nás také na sociální síti Facebook
Sledujte   BOHEMIA INSTITUT také na sociální síti Facebook!

Christkindlesmarkt in Nürnberg

Blíží se vánoce, a proto jsme pro vás připravili výlet do německého Norimberku, kde můžete načerpat tu pravou atmosféru na jednom z nejkrásnějších vánočních trhů.


Termín: 16. prosince 1999
(čtvrtek)
odjezd v brzkých ranních hodinách, návrat do půlnoci
Cena: přibližně 300 Kč (možná víc, ale spíš míň)
Program: návštěva vánočního trhu, prohlídka centra města, nákup vánočních dárků pro své bližní

Jeden hrníček Glühweinu (tedy svařeného vína) stojí asi 3 marky. Klobásu se zelím si dejte v housce, stojí asi taky tolik. Pivo stojí kolem 5 marek. Budete-li chtít koupit něco svým bližním, rozhodně to nekupujte přímo na trhu. Nedaleko je obchodní dům Aldi, kde to pořídíte za mnohem nižší ceny. Budete-li si chtít dát někde kávu nebo třeba i oběd, počítejte tak s 2 až 3 markami za kávu a kolem 20 marek na oběd. Z toho tedy vyplývá, že vám bude stačit asi 20 marek, pokud nebudete chtít vypít všechno svařené víno a sníst všechny vánočky na trhu.

Jazykolamy:

Svařené víno je německy Glühwein, čte se to "glývajn". Budou po vás chtít i zálohu na hrníček, kterou musíte zaplatit. Hrníček ale můžete vrátit kdekoli, nebo ho i ukrást, pokud vám nebude zálohy líto. Pokud budete chtít koupit vánočku (mimochodem výbornou panerai replica), tak musíte chtít Christstollen, což se čte "krystštolen". Připomínám ještě jednou, že za nákupy běžte raději do normální samoobsluhy.